Spam minősítés ellen osztódással szaporodó SEO blog

Stop spam tábla - Weblib

A Google egyre nagyobb harcot vív a weben a spam ellen. Vagyis elértékteleníti azokat a honlapokat, amelyeket csupán a linkelés kedvéért hoztak létre.
E küzdelemben a harci eszköze az, hogy nem mutatja meg az ilyen honlapok bejegyzéseit a keresőtáblán, így csökken a látogatók, az olvasók, a vásárlók száma.
Főhet is a SEO terepén dolgozók kobakja.

Spam ellen a mesterséges intelligencia

2022 végén a Google a Helpful Content Upgrade után decemberben a Link Spam Upgrade frissítésével riogatta és riogatja a webmestereket, SEO-sokat, keresőmarketing szakembereket.
Rájár a rúd a mesterséges intelligenciát, mint SEO szövegírót alkalmazókra, a százával birtokolt, összeláncolt domain-ek tulajdonosaira.

Tapasztalatom szerint a veszély a hosszú évek, akár két évtizede működő blogok tulajdonosait is érinti. Ugyanis a Google azt látja, hogy hogy több száz bejegyzés sorakozik a blogban, ezekből linkek tucatjai áramolnak ki – és ez nagyon hasonlít a mesterségesen, csakis a linkek kedvéért létrehozott webegységekre.
Márpedig két évtized alatt simán összejöhet akár ezer bejegyzés is.

Énblogból szakblog születhet?

Személy szerint példaként említhetem a Szolgáltatásmarketing témájában működő blogomat. Valamivel több mint ezer bejegyzést számlálhattam, de érezvén a veszélyt, nekiláttam két évtizednyi “énblog” bejegyzés szűrésének. Büntetés még nincs, de attól tartok, hogy a 830 bejegyzést is sokallni fogja, gyanúsnak tekinti majd a keresőkirály.

Vagyis kemény munkanapok árán az énblogból speciális területre koncentráló szakblog lesz.
(Azt is mondhatnám némi kesernyés felütéssel: hosszú évek kemény munkáját, hosszú napok kemény munkájával semmisítem meg.)

SEO honlap osztódása

A blogíró másik elvi lehetősége, hogy a számtalan blogbejegyzést tartalmazó honlapot ketté (esetleg több felé) vágja. Így született meg például a SEO történelem blog is. Ez 2006-tól 2016-ig tartalmazza a múlt bejegyzéseit, így téve sokkal kisebb méretűvé az “anya-blogot”.

Néhány hét és meglátjuk, ezek a kísérletek vajon meghozzák-e a kívánt védelmet a web védekező blogjai számára. Vajon melyik lesz eredményes?

Az ellenőrzés lehetőségei

Néhány eszköz a rendelkezésünkre áll, hogy ellenőrizhessük, a saját honlapunk, blogunk, webáruházunk hogyan is áll a spam frontján.
A MOZ bővítménye, a MozBar from Moz rendelkezik egy SpamScore mutatóval, ami 60% fölötti értéknél már nagyon erős figyelmeztetés lehet.
Saját megfigyelésem szerint, ha a Moz és az AHREFS Domain Authority értékei között a különbség óriási, akkor ott problémák léphetnek föl. Érdemes áttekintenünk a webegységünket.


Korábban a blogban a témához kapcsolódó bejegyzéseket itt találja:

Szólj hozzá!