A linkek kettős természete

A linkek kettős természetűek.
– Egyfelől utat, ösvényt jelentenek, amelyen a témánkhoz kapcsolódó helyekre sétálhat el, akinek felajánljuk. A linkek biztosítják eleven kapcsolódásunkat a világhálóhoz.
Illetve más honlapokról a felhasználók a linkek segítségével találhatnak el a mi oldalunkra.
– Másfelől viszont erőt is képviselnek, hiszen a világhálóhoz sok szállal kapcsolódó honlap előkelőbb helyet foglalhat el a keresőkben – és innen persze újabb, kövér utak nyílnak az oldalunkra.
Ha a tartalom erős, majd jönnek a linkek?
A spontán linképítés, mondhatnánk linképülésnek is, gyakorta nem hozza meg a kellő eredményt. Vagyis ugyan szerzünk egy-két backlinket, de keveset és nem is feltétlenül nagy látogatottságú, erős, linkerőt képviselő oldalakról.
Mivel a nyilvános Google PageRank már elérhetetlen, így egy-egy honlap erejét valamely komoly nemzetközi szervezet mérőszámával igyekszik a SEO, keresőoptimalizálás szakma bemérni.
Ilyen például a MOZ Domain Authority és Page Authority mérőszáma.
Vagyis amikor a linkek megszerzése már nem spontán, hanem tudatos linképítés révén következik be, akkor kapnak támpont szerepet ezek a számok.
Ám jó lesz ezekkel vigyázni!
Ugyanis a keresőtábla (SERP) olykor köszönő viszonyban sincs a fenti számokkal és a linkek számával se!
Linképítés
A tudatos linképítés nem nélkülözheti a nagyszerű saját tartalmat. Ha minden backlink „szerzett” vagy „cserélt” és spontán linkek nincsenek, akkor kárba vész a linkek megszerzésének munkája.
Vásárlással hasonlóan pórul járhatunk, mert az tilos.
Jó tudnunk, hogy létezik dofollow és nofollow link is. Az utóbbi olyan utasítást jelent, amely tiltja az internetet pásztázó keresőrobotoknak, hogy kövessék a link útját, vagyis tiltják, hogy erőt vigyenek magukkal.
Ismerősök linktámogatása, néhány szakmai vendégbejegyzés és viszont bejegyzés alkalmas megoldásnak tekinthető. Minderről, más megoldási módokról bővebben itt tájékozódhat Bognár László SEO szakértő szakmai blogjában: linképítés és linkleépítés.
A linképítés szakmai cég segítségével is történhet, valóságos ipari üzletággá nőtte ki magát a hatékony linképítő szolgáltatás, a linkek megszerzése, vagyis a linképítés. A Bognár Stúdió SEO ügynökség kínálati palettáján is ott találjuk.
Munkahelyi honlapok linkjei a magánszféra felé
Az Internet sötét oldaláról esik szó tulajdonképpen, amikor arról a jelenségről beszélgetünk, hogy a munkahelyek honlapjait, a közösségi oldalakat, olykor a közpénzből működtetett portálokat lelkiismeretlenül „megcsapolják”, vagyis magánutakat köveznek ki.
A jelenség mögött az a helyzetkép áll, hogy ma Magyarországon a „marketing” még nem mindig képes a „számítástechnika” irányítására, hatékony működtetésére és legfőképpen az ellenőrzésére. És így egy-egy gátlástalan számítástechnikus előtt lehetőség nyílik a helyzet magáncélú kihasználására, azaz a rábízott oldalakról magáncélú linkek is elindulhatnak. És el is indulnak!
Az igazi veszély akkor áll elő, ha néhányan össze is fognak – parádés módon téríthetik el és befolyásolhatják egy-egy szakmai ág vagy település keresőkben megjelenő erőviszonyait.
Ám a Google igen komoly erőket összpontosít a spam, a fekete linkelés visszaszorítására.
***
A témához kapcsolódó bejegyzéseink belső linkjei: